Nevidomý pán s vodicím psem navštívil ZŠ Valčíka

Děti ze 3. A na ZŠ Valčíka zažily neobyčejný den. Do školy je přišel navštívit pan Láďa, nevidomý muž se sluchovým postižením s vodicím psem, aby jim povyprávěl o svém životě a o tom, jak mu pes pomáhá.

Pan Láďa dětem představil svého psa se zajímavým jménem Doktor Kelly, jaký je jeho úkol a jak mu pomáhá v každodenních činnostech. Děti se dozvěděly, že vodicí psi jsou speciálně vycvičeni, aby pomáhali nevidomým lidem s pohybem, ale i s běžnými úkoly, jako je nakupování nebo nastupování do autobusu.

Beseda s panem Láďou byla pro děti velmi poučná a zábavná. Mnoho z nich se ho ptalo na otázky a s obdivem sledovalo, jak jeho pes s ním spolupracuje.
Pan Láďa dětem také ukázal různé pomůcky, které nevidomým lidem velmi usnadňují život a umožňují jim žít plnohodnotný a aktivní život. Předvedl také, jak je možné využít moderní technologie, jako je umělá inteligence nebo předčítací software převádějící text na zvuk. Nevidomí lidé tak mohou používat počítače a číst e-maily, webové stránky a další dokumenty. Také nám předvedl aplikaci, která dokáže rozeznat tváře.

Tato beseda byla pro děti cennou zkušeností, která jim pomohla lépe porozumět životu nevidomých lidí. Děti si z besedy odnesly mnoho nových poznatků a zážitků, které si jistě zapamatují na celý život.

Fotografie najdete zde.