Lyžařský kurz

V únoru 2024 opět naše škola uspořádala pro žáky 2. stupně lyžařský výcvikový kurz. Zájem byl veliký, přihlásilo se 52 dětí. Po příjezdu na chatu Moravici byli žáci na svahu rozděleni podle kritérií do jednotlivých družstev vedených zkušenými instruktory. Letos byl velký zájem o výuku jízdy na snowboardu a výuku pro lyžaře začátečníky. Využít jsme mohli dvě sjezdovky (SkiExpres a Myšák).

Ve středu jsme bohužel museli mít náhradní program. Počasí nám nepřálo, místo sněžení celý den pršelo. Nás to ale nezaskočilo, k dispozici byla tělocvična pro turnaj ve fotbale, místnost s dataprojektorem, kde se pouštěl film, a prosklená venkovní zahrádka pro zpěv a společenské hry.

I když už se paní Zima chystala odjet na dovolenou, všechny děti se zdárně naučily lyžovat nebo ovládat snowboard. Všichni byli šikovní.

Musíme pochválit i deváťáky, kteří se velice dobře zhostili organizování večerního programu, kdy vymysleli pro mladší žáky společenské hry a hráli na kytary písničky na přání. Deváťák P. Muntág se pro poslední večer proměnil v dýdžeje a jeho výběr písní byl perfektní. Prostředí pro rozlučku s lyžákem vylepšila dokonale připravená výzdoba v podobě balónků a barevných svítidel. Děti se výborně bavily a zakončení lyžáku se maximálně povedlo.

Těšíme se opět na další lyžák a další takto šikovné děti.

Fotky najdete zde a videa zde.