Den otevřených dveří

Ve středu 28. února odpoledne naši školu navštívila spousta zvědavých rodičů se svými budoucími prvňáčky, aby si školu prohlédli zevnitř a také aby si děti vyzkoušely spoustu činností, které pro ně připravily naše paní učitelky a vychovatelky školní družiny. Průvodce školou jim dělali žáci a žákyně z 2. stupně, kteří se za celé odpoledne ani nezastavili.

Ve školní knihovně se děti mohly pochlubit tím, jak dobře znají pohádkové bytosti. Nedaleko ve třídě si vyzkoušely skládání různých tvarů a hned zjistily, jak jsou připraveny k blížícímu se zápisu do 1. třídy. V počítačové učebně se mohly seznámit s 3D tiskem, v jedné z dalších tříd na ně čekala dráha obratnosti nebo paní vychovatelky se zajímavými hrami. V jazykové učebně pro ně paní učitelky připravily setkání s angličtinou.

V učebně hudební výchovy byly připraveny zajímavé hudební aktivity – děti skládaly pexeso s obrázky hudebních nástrojů, mohly předvést, jak je umí pojmenovat, mohly si pustit v aplikaci jejich zvuk, samy si podle not něco zahrát na zvonkohru nebo si zkusit něco zahrát na rytmické nástroje. Ti nejšikovnější nám předvedli, že už sami umí hrát na klavír. V přízemí, blízko vstupu do školy, pro děti a rodiče připravily paní uč. Hanelová a Šikulová krátké hudební vystoupení dětského sboru tvořeného žáky 2.A a 5.A, tříd zaměřených na výuku hudební výchovy.

Při procházce školou u každé aktivity děti získávaly razítka, které jim pak paní učitelky na “sladkém stanovišti” proměnily v dobroty.

Věříme, že s mnohými z návštěvníků školy se v blízké budoucnosti (2. a 3. dubna odpoledne) setkáme u zápisu dětí do 1. tříd.

Na fotky se můžete podívat zde.