Koloběžky do škol

Dne 9. 6. 2023 se uskutečnil již 5. ročník jedinečného koloběžkového závodu Koloběžky do škol 2023. Ve Vítkovicích na městském atletickém stadionu, kde obvykle soutěží světoví atleti při Zlaté tretře, se tentokrát utkaly děti v koloběžkových disciplínách. Užily si nejen spoustu zábavy, ale také předvedly báječné sportovní výkony.

Zájem o tento závod opět vysoce převyšoval možnosti pořadatelů, kteří bohužel nemohli uspokojit všechny zájemce o účast. Na start se postavilo osm základních škol z Ostravy včetně té naší, aby se utkaly v soutěži jednotlivců i družstev. Naši školu reprezentovali Karolína Krupníková, Michal Gřesík, Šimon Jurásek, Jakub Soldán, Adéla Ničmanová, Agáta Urbánková, Pavel Kruk, Ondřej Bukovský, Marek Búřil a paní uč. Iveta Krátká.

Hlavní disciplína sprint na 500 m v kategoriích mladší žáci/žákyně do 11 let a starší žáci/žákyně do 15 let byla letos opět velmi dramatická a v některých rozjížďkách rozhodovaly v cíli doslova milimetry. Zábavné a hravé byly paralelní štafety ve smíšených družstvech.

Učitelé jako obvykle zasluhují jedničku za přístup k motivaci dětí. Oblíbený exhibiční závod opět nenechal učitele chladnými a také oni dokázali, že v nich dřímá sportovní duch. Úžasnou diváckou kulisu jim připravily děti, které skandovaly a své učitele ze všech sil povzbuzovaly.

Více fotografií najdete zde.