Den dětí

V pátek 2. června děti naší školy oslavily svůj čtvrteční svátek velkolepým tanečně-sportovním Dnem pro děti.

Díky nápadům a práci p. uč. Krátké, pomoci p. uč. Tomečkové, přispění sponzora, zapojení Sboru dobrovolných hasičů Pustkovec, posádky vozu Českého červeného kříže, Doctora Dancera a díky spolupráci pedagogů, asistentů pedagoga, vychovatelek a děvčat z 9. tříd naší školy zažily děti z celé školy akční dopoledne.

Akci ráno na fotbalovém hřišti TJ Pustkovec zahájila ukázka zásahu SDH Pustkovec při požáru dřevěného domku. Pak se děti rozešly na různá stanoviště, kde si mohly prohlédnout vybavení hasičů, vyzkoušet poskytování první pomoci, hody lecčím podle vybavení daného stanoviště na různé cíle a terče, střelbu ze vzduchovky, skoky v pytli, zopakovat si dopravní značky a řešení situací na křižovatkách, prohnat mozkové závity při skládání puzzle a poznávání přísloví, proměnit se v opičáky a zdolat opičí dráhu nebo zkusit obratnost při slalomu, podlézání, obíhání či se seznámit s ruskými kuželkami a cornhole. Na multifunkčním hřišti u školy na děti čekal Doctor Dancer se svou taneční lekcí, nejprve trénoval žáky 2. stupně a pak se pustil do show s dětmi 1. stupně.

V poledne úspěšná akce, které přálo i počasí, vyvrcholila na multifunkčním hřišti předáním spousty cen od Besipu všem zúčastněným dětem a poděkováním organizátorce i jejím pomocníkům a spolupracovníkům. Všichni odcházeli domů více než spokojeni.

Fotografie z akce si prohlédněte zde.