Jarní koncert pěveckého sboru Muzika

V úterý 6. června proběhl v DK Poklad v Ostravě-Porubě jarní koncert našeho školního pěveckého sboru Muzika. Během dopoledne 59 zpěváků z 2. stupně předvedlo přibližně hodinový program publiku z řad žáků a učitelů školy, odpoledne následovalo představení určené rodičům a veřejnosti. V obou případech se velký sál podařilo zaplnit, sbor navázal kontakt se svým publikem a sklidil zasloužený potlesk.

Děti pozvaly své obecenstvo na cestu kolem světa písněmi z našeho kraje, ale i zpěvem v angličtině, španělštině, latině, ke konci dokonce i ve vesmírném jazyce. Zazněly spirituály, sborové skladby, populární melodie a členové sboru se postarali též o instrumentální doprovod – na zobcové flétny, housle, kytary, elektrické basy a bicí. Na scéně se také objevila dechová sekce (saxofon, trubka, pozoun) i Ukulele band. U klavíru paní uč. M. Homolovou čas od času vystřídali někteří členové sboru. Svůj prostor dostala také chlapecká část sboru (22 členů) a zazpívali píseň Sil jsem v hájku. Při dirigování se střídaly p. uč. L. Roupová a P. Dědičová, která je rovněž podepsaná pod úpravami písní a postarala se též o instrumentální doprovod.

Celým pásmem s jistotou provázela děvčata z 8. třídy a chlapci ze 7. a 9. třídy, průvodní slovo i krásné verše pro ně vytvořila p. uč. Roupová.

O tečku za celým vystoupením se postarali žáci 9.A, kteří zazpívali několik písní a postarali se též o instrumentální doprovod. Tímto symbolicky ukončili svou kariéru žáka třídy specializované na výuku hudební výchovy.

Fotky si můžete prohlédnout zde.