Ze života dětských sborů Bambule a Rolnička

Pilná práce tří sbormistryň a dvou pěveckých sborů letos vyústí do líbezných tónů na jarních koncertech a mnoha dalších akcích.

Dětský pěvecký sbor Bambule je určen pro děti druhých a třetích tříd. Na soustředění v dubnu si připravily program svého koncertu 18. května v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci. Žáci však na soustředění nejen pilně zpívali, ale užívali si i přírodu a soutěže, které pro ně připravily paní vychovatelky.

Velmi podobný program měl i DPS Rolnička. Jen byl náročnější, přece jen v něm už máme bardy prvního stupně, čtvrťáky a páťáky. Ti nejstarší vždy připravují ten nejdůležitější program, a to jsou diskotéky a stezky odvahy. Tentokrát děti počasí zavřelo do budovy, ale to vůbec nevadilo. Dům hrůzy se jim podařil a vystrašil i paní učitelky, což děti označují za to nejlepší z celého soustředění. Naopak naše paní učitelky/sbormistryně velmi pobavily divadelní ukázky dětí. Nejúspěšnější bylo uvedení pohádky O třech chrchlátkách.

To ale není všechno. Děti z Rolničky zazpívají maminkám 10. května na radnici v Ostravě-Pustkovci. DPS Rolnička spojil své síly s Porubskými trubači, s nimiž se společně předvede při vystoupení na ZUŠ v Ostravě-Porubě. Navíc společně s dětmi z 1.A ještě vystoupí 25. května od 17 hodin v kostele v Ostravě-Pustkovci. Nakonec se blýskne na festivalu Františka Lýska v Jistebníku 3. června. Všechny srdečně zveme na jeho vystoupení.

Činnost hudebně nadaných žáků je finačně podpořena z projektu města Ostavy Talent management.

Fotky prohližejte zde.