Tradiční soustředění DPS MUZIKA

S podzimem přichází termín našeho předvánočního soustředění. První listopadový týden (letos vyšel na 6. – 10. 11.) patří zpěvákům a muzikantům DPS Muzika ze ZŠ J. Valčíka.
Venku krásně svítí sluníčko a osvětluje nádherně zbarvené stromy. Nás ale počasí nezajímá. Dveře rekreačního střediska Rališka na Horní Bečvě jsou většinou zavřené. Z budovy se ozývá zpěv a zvuky hudebních nástrojů. To ustává pouze v době jídla a odpoledního klidu. I když ani to neplatí úplně, někteří „trénují“ i v době volna.
Ve středu vyrážíme na procházku kolem přehrady. Náš cíl – restaurace Valaška – je naše oblíbená restaurace. Dočkali jsem se i tradiční místní zmrzliny, pohárů, domácích bramborových penízků, zákusků, pochutnali jsme si výtečně.

Čtvrtek, dlouho očekávaný den. Jednak nás odpoledne čeká pěvecká zkouška po skupinách, jednak naše první vystoupení pro naše paní učitelky. Ale hlavně – chystá se diskotéka. Už v úterý se „deváťáci“ předvedli jako skvělí organizátoři her a zábavy a právě ve čtvrtek pro všechny připravují diskotéku. Na tu se všichni těší.
Nějak nám ten týden uběhl…. jako vždy. Pátek je den balení a odjezdu. Opět to bylo super: fotky najdete zde v galerii.
A že jsme na soustředění nezaháleli! Přijďte se podívat na náš vánoční koncert 14. 12. 2023 do kostela sv. Cyrila a Metoděje v Pustkovci. Letos jsme si pozvali hosty – Porubské trubače ze ZUŠ J. Valčíka.
No a v březnu 2024 opět hurá na soustředění.

Žáci a členové DPS Muzika