The Big Bang Theory

Ve středu 27.2. se družstvo žáků naší školy, zúčastnilo anglické soutěže Let the World Come to You pořádané Ist International School of Ostrava. Tématem letošního ročníku byla the Big Bang Theory (Teorie Velkého třesku). Úkolem soutěžících týmů bylo na dané téma připravit prezentaci, předvést ji před publikem a v závěru zodpovědět na všetečné dotazy poroty. To vše samozřejmě anglicky. V porotě letos zasedli představitelé Fullbrightovy nadace, the British Council, zástupce Hvězdárny a Planetária v Ostravě, 1st International School, jazzman Petr Kroutil a představitel organizace Aid to Africa.

Konkurence je rok od roku lepší a soutěže se účastní i mimoostravské školy. Během přestávky mohly všechny soutěžící týmy navštívit přenosné planetárium.

Naše družstvo ve složení Petra Marethová, Matěj Tomeček a Jan Grománek, pod vedením p. uč. Dudové, svůj úkol zvládlo výborně. Se svým tématem The Theme Song Compression, ve kterém museli popsat historii všeho, od vzniku vesmíru až po současnost (a to vše jen v 10 minutách), obsadili 2. místo.

Všem gratulujeme k cenné výhře. Opět – již třetí rok po sobě – jsme stáli na stupních vítězů!

Fotografie si můžete prohlédnout zde: http://is-ostrava.cz/secondary/Gallery-183-Let-the-Big-Bang-Come-to-You