Putování po vlastech českých – Muzika v Praze (22.5. – 26.5.2023)

Pondělí

Vyrážíme od školy směr Praha s vidinou pohodového dne s jedinou zastávkou – město Chrudim, jeho kouzelné muzeum loutek a výborný oběd. Kolony na Prahu nám radost trochu zkazily, ale řidič Vašek bezpečně dorazil do hotelu, kde nás čekala teplá večeře a vytoužený odpočinek.

Úterý

Musíme vstávat dřív, protože nás opět čeká průjezd Prahou až do malebné čtvrti Dolní Chabry. Za dva povedené koncerty jsme dostali od paní zástupkyně velkou jedničku a zdá se, že spokojené byly i děti z místní školy.

Všechny už lákalo centrum Prahy – Kampa, Karlův most, Staroměstské náměstí. Počasí nás překvapilo – na rozdíl od předpovědi nepršelo. Večer náš program vyvrcholil dalším kulturním zážitkem – prohlídkou Národního divadla. Dýchl na nás kus slavné české historie.

Středa

Dnešní koncerty jsou pro nás rutinou vzhledem k tomu, že místo, kde zpíváme, už známe z loňského roku. Zpívali jsme s radostí, snad měli radost i žáci 1. a 2. stupně ZŠ na Zárubově ulici.

Po obědě jsme vyrazili na sever. Pomalu se před námi otevřela malebná krajina v okolí hory Říp, která byla naším cílem. K úpatí hory jsme prošli krásnou lipovou alejí. Pak jsme si trochu „mákli“ do kopce a došli jsme až k rotundě sv. Jiří a sv. Vojtěcha, kde jsme absolvovali kratší prohlídku. Jako mytický praotec Čech jsme se rozhlédli do kraje, kam naše oko dohlédlo.

Pak už jsme ryze prakticky zamířili na večeři a zpět do našeho hotelu.

Čtvrtek

Čtvrtek byl den bez koncertů. Předpověď slibovala nádherné počasí a opravdu to vyšlo – bylo jasno a teplo. Zpříjemnilo nám to chvilky strávené na Petříně. Rozesmála nás zrcadla v zrcadlovém bludišti a někteří si užili výhled z vrcholu rozhledny. Pak jsme se posilnili obědem ve vysokoškolské menze na Strahově.

Od 14 hodin nás po důkladné bezpečnostní prohlídce čekala exkurze po letišti Václava Havla v Ruzyni. Pan průvodce nám ukázal, co se děje po přistání letadla, na ranveji jsme sledovali starty i přistání letadel a na závěr jsme si prohlédli výcvikové středisko budoucích pilotů, včetně cvičných trenažérů.

Oblíbené „shopování“ nesmí chybět na žádném zájezdu a bylo zlatým hřebem dnešního dne.

Pátek

Po snídani balíme kufry a loučíme se s Prahou. Plánovanou zastávku máme v Pelhřimově.

Fotografie z putování si můžete prohlédnout zde.