Koncertní zájezd pěveckého sboru Muzika

Ve dnech 13. – 17. 6. 2016 se 40 členů dětského pěveckého sboru Muzika spolu s pěti pedagogy zúčastnilo koncertního zájezdu do Pardubic a do Prahy, který byl vyvrcholením jejich celoroční usilovné práce.

V Pardubicích uspořádali tři koncerty na Základní škole Waldorfské Pardubice a jeden na městských slavnostech „Zrcadlo umění“ přímo na pardubickém náměstí Míru. Všechny koncerty sklidily velký úspěch, žáci předvedli profesionální výkon.

Součástí zájezdu bylo i poznávání naší krásné země. Během několika dnů navštívili celou řadu pamětihodností, zajímavých míst a získali mnoho nezapomenutelných zážitků. Prohlédli si vojenskou pevnost Křelov, Muzeum olomouckých tvarůžků v Lošticích, hrad Kunětickou horu, v Pardubicích nakoupili perníčky pro své blízké a v České Skalici navštívili Barunčinu školu. Pak už se všichni nemohli dočkat hlavního města. Tady na ně čekala plavba lodí po Vltavě, procházka centrem Prahy, rozchod na Staroměstském náměstí (nikdo z mladších žáků se i přes počáteční obavy neztratil), prohlídka Národního divadla, procházka Smetanovým nábřežím, po Karlově mostě přes Malou Stranu až na Pražský hrad, jízda metrem a poslední den návštěva Zoo v Tróji. Cestou si pochutnávali v různých restauracích na mnoha dobrých jídlech, užili si výborného snídaňového rautu na venkovní zahrádce hotelu nebo oblíbených pochoutek v McDonaldu a v KFC.

Tento zájezd se opravdu vydařil, žáci vzorně reprezentovali naši školu a ukázali, co všechno se naučili. Určitě budou ještě dlouho vzpomínat. Poděkování patří nejen jim, ale i pedagogům, kteří celý zájezd připravili a celý týden se o děti pečlivě starali.