Záložka do škol spojuje školy

Představte si, že se vaše škola spojí s jinou školou a společně se ponoříte do světa pohádek, básní a příběhů. Tohle není snem, ale skutečností díky projektu Záložka do škol, která již několik let spojuje české a slovenské školy. Hlavním cílem projektu je navázání kontaktů mezi školami, poznávání jazyka a podpora čtení.

Letošní téma pohádek, básní a příběhů zaujalo 1180 škol a nabídlo nekonečnou možnost kreativity a fantazie, kterou jsme mohli společně objevovat a prozkoumávat.

Záložky, které děti vytvořily, se staly malými dílky, které se následně vyměnily mezi školami. Naší partnerskou školou se letos stala Základní škola Morovnianska cesta z Handlové. Projekt Záložka do škol podporuje libovolnou techniku tvorby. Děti mohou vyjádřit svou kreativitu pomocí malby, kresby nebo třeba vyšívání. Nejmenší žáci čerpali inspiraci z lidových pohádek či oblíbených hrdinů z komiksů či večerníčků, starší žáci zase v knihách, které aktuálně četli nebo které je dříve zaujaly. Na záložku děti také často napsaly název knihy a jméno autora jako doporučení. Děti se při tvorbě záložek nejen zabavily, ale také rozvíjely svou fantazii, motoriku a vyjadřování. Na fotografie záložek se můžete podívat v galerii.