Školní kolo recitační soutěže 2021/22

Ve středu 2. února jsme se opět (po roční přestávce) setkali v hudebně naší školy na školním kole recitační soutěže. V tento den soutěžili žáci prvního stupně. V I. kategorii (2. a 3. třídy) se představilo 13 žáků a v II. kategorii (4. a 5. třídy) 12 žáků. Zajímavostí je, že z celkového počtu 25 žáků recitovalo 7 dívek a 18 chlapců. Posluchači, kterými byli ročníkoví spolužáci soutěžících, vyslechli velmi pěkné recitační výkony. Porota (jak to tak bývá) měla velmi obtížné rozhodování.

A jak to všechno dopadlo?

I. kategorie:

1.místo: Felície Schmidtová (2.A)

2.místo: Jan Dupák (3.A)

3.místo: Daniel Rychlý (2.A)  a Anna Křížková (3.A)

II. kategorie:

1.místo: Max Matyska (5.A)

2.místo: Klára Kantorová (4.A)

3.místo: Michal Gřesík (4.A) a Tomáš Běhůnek (5.A)

Všem zúčastněným mockrát děkujeme za vzornou přípravu, oceněným gratulujeme a připomínám, že do obvodního kola postupují recitátoři z 1. a 2. místa.

Ve čtvrtek 3. února 2022 proběhlo i na 2. stupni po roční přestávce školní kolo recitační soutěže. Odvahu zúčastnit se nalezlo celkem 16 žáků 6. až 9. tříd, z nichž porota vybírala ve dvou kategoriích tři nejlepší.

Mezi žáky 6. a 7. tříd (III. kategorie) obsadil 1. místo Alex Recman, žák 7. A, na 2. místě se umístila Ema Růčková z téže třídy. Oba zároveň postupují do obvodního kola. Ocenění za 3. místo si odnesla Stela Banarová z 6. B.

V kategorii žáků 8. a 9. tříd (IV. kategorie) zvítězila Ella Matysková z 8.A a 2. místo obsadila Natálie Kociánová z 9.A. Obě dívky rovněž budou naši školu reprezentovat v obvodním kole.

Všem účastníkům soutěže děkujeme za odvahu vystoupit před publikem a za to, že oživili recitační múzu na naší škole. Oceněným rovněž gratulujeme a postupujícím budeme držet palce v dalším klání.

Obvodní kolo recitační soutěže se uskuteční 11. března 2022 v Domě dětí a mládeže na ul. M. Majerové v Ostravě – Porubě. Jak se bude dařit našim přednášejícím – to se dočtete v naší příští zprávě.

Fotografie ze soutěže najdete v galerii.

Mgr. Michaela Homolová a Mgr. Martina Kalužová