Školní kolo recitační soutěže

Leden je ve znamení horlivého učení a snahy, aby vysvědčení dopadlo co nejlépe. Ale milovníci literatury, a recitace zvláště, se zároveň připravovali na školní kolo recitační soutěže.

Žáci 1. stupně se sešli v úterý 31. ledna v hudebně naší školy. V I. kategorii (2. a 3. třídy) se představilo 14 žáků a v II. kategorii (4. a 5. třídy) 20 žáků. Oproti minulému roku (z celkového počtu 25 žáků recitovalo 7 dívek a 18chlapců) byl poměr mezi recitátory – chlapci a dívkami – téměř vyrovnaný. Ale potěšilo nás, že odvážných soutěžících přibylo. Porotě, složené z vyučujících příslušných tříd, tak přibyla „práce“. Šikovných recitujících bylo mnoho, vybrali si velmi pěkné texty, někdy opravdu originální, a vybrat ty nejlepší bylo obtížné. Diváci drželi palce svým spolužákům, ale pozorně sledovali i výkony ostatních. A jak to všechno dopadlo?

I. kategorie: 1.místo: Michaela Malatinská (3.A), 2.místo: Michal Kolařík (3.A), 3.místo: Felície Schmidtová (3.A), Martin Šabatka (3.B)

II. kategorie: 1.místo: Adéla Jíchová (4.A), 2.místo: Tina Halamová (5.A), 3.místo: Eliška Ilková (4.A), Ema Hrochová (4.B)

originalita: Michal Gřesík (5.A)

Všem zúčastněným mockrát děkujeme za vzornou přípravu a oceněným gratulujeme. Bohužel, v této chvíli ještě nevíme, zda bude recitační soutěž pokračovat dalším kolem. Pokud ano, pak do něj postoupí recitátoři z 1. a 2. místa.

Recitační klání žáků druhého stupně se z důvodu nemoci některých přihlášených přesunulo až na úterý 7. února. Účast byla bohužel o mnoho nižší než v předchozích letech. Recitovalo jen 8 žáků z celého druhého stupně. Ale přesto jsme si vyslechli velmi kvalitní výkony.

Mezi žáky 6. a 7. tříd (III. kategorie) získal 1. místo Jan Grygar, žák 7. A, a na 2. místě se umístila Kristýna Krchňáková z téže třídy. Ocenění za 3. místo si odnesl Max Matyska ze 6. A. V kategorii žáků 8. a 9. tříd (IV. kategorie) soutěžili pouze dva žáci z 8.A. Zvítězil Alex Recman, další místo nebylo uděleno. V případě konání obvodního kola do něj postoupí právě Alex.

Opět musím pochválit všechny účastníky soutěže za odvahu vystoupit před publikem a za velmi pěkné recitační výkony ve školním kole. Doufáme, že příští rok opět naroste počet recitátorů z druhého stupně, aby letošní vítězové měli větší konkurenci. My, češtináři, víme, že mezi vámi na 2. stupni několik nadějných recitátorů je, jen se nebát! Můžete pěkně zdramatizovat průběh soutěže v příštím roce! Budeme se na vás těšit. Oceněným znovu gratulujeme a postupujícím budeme držet palce v případném obvodním kole.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.