Školní kolo recitační soutěžě 1. stupně

Ve středu 7. února 2024 proběhlo i na 1. stupni školní kolo recitační soutěže. Odvahu zúčastnit se nalezlo celkem 35 žáků 2. – 5. tříd, z nichž porota vybírala ve dvou kategoriích tři nejlepší. Fotografie najdete zde.


Mezi žáky 2. a 3. tříd (I. kategorie) obsadila 1. místo Liliana Muchová, žákyně 3.A, na 2. místě se umístil Bartoloměj Kudela ze třídy 2.B. Oba zároveň postupují do obvodního kola. Ocenění za 3. místo si odnesla Karla Jakubová z 2.A.
V kategorii žáků 4. a 5. tříd (II. kategorie) byla úroveň recitátorů velmi vyrovnaná. Všichni byli výborní. Měli jsme z toho velkou radost, škoda, že jsme museli vybrat jen tři nejlepší. Děti si vybraly velmi zajímavé texty a přednesly je s naprostým soustředěním a procítěním. Rozhodovalo se nám opravdu těžko, bylo nám moc líto, že jsme některé recitátory museli zklamat. Náš konečný verdikt byl tedy následovný – zvítězila Felície Schmidtová ze 4.A a 2. místo obsadila Anička Křížková z 5.A. Obě dívky rovněž budou naši školu reprezentovat v obvodním kole. Na třetí příčku pomyslně vystoupili Jan Dupák a Adéla Jíchová, oba z 5.A.
Všem účastníkům soutěže děkujeme za odvahu vystoupit před publikem a za to, že oživili recitační múzu na naší škole. Oceněným rovněž gratulujeme a postupujícím budeme držet palce v dalším klání.

Obvodní kolo recitační soutěže se uskuteční 1. března 2024 v Domě dětí a mládeže na ul. M. Majerové v Ostravě – Porubě. Jak se bude dařit našim přednášejícím – to se dočtete v naší příští zprávě.