Projekt Se školou na golf

Projekt SE ŠKOLOU NA GOLF – ukázka golfu pro žáky ZŠ Valčíka

Na hřišti Sokol Pustkovec proběhla minulý týden ukázková hodina golfu v rámci projektu České golfové federace (ČGF) Se školou na golf. Ukázky proběhly pod záštitou a za finanční podpory ČGF a zároveň za podpory Zámeckého golfového klubu Kravaře.

Co je cílem projektu?

Cílem tohoto zajímavého projektu je zábavnou a hravou formou oslovit děti středních, základních a mateřských škol, aby získaly povědomí o tom, co to vlastně golf je, že se nejedná o sport pro horních 10 tisíc, ale o krásný a celoživotní sport v přírodě, který spolu můžou hrát i rozdílné generace hráčů. Cílem je i ukázat golf jako sport cenově srovnatelný s jinými individuálními sporty, např. s tenisem.

Jak probíhají ukázky golfu ve školách?

Ukázky probíhají přímo v hodinách tělocviku a vedou je erudovaní trenéři golfové akademie JUNIOR-GOLF.cz. Již uskutečněné hodiny se setkaly s velmi příznivým ohlasem dětí i učitelů. Pro ukázky golfu trenéři využívají speciální plastové hole a měkké míče, děti si tak mohou golf vyzkoušet i v prostorách školních tělocvičen.

Fotogalerie z prezentace na škole zde: http://golfova-akademie.rajce.idnes.cz/

Dětem se golf líbí, jak pokračovat?

Od 1. dubna probíhají golfové kroužky v kravařském zámeckém parku, v němž se nachází pěkné 18-ti jamkové golfové hřiště a místní golfový klub nabízí potřebné zázemí pro začínající i pokročilé golfisty. Pro dětské kroužky je připraveno vybavení k zapůjčení zdarma, není proto potřeba kupovat kompletní golfovou výbavu. Stačí jen sportovní oblečení a chuť si zasportovat a naučit se něco nového. Kravařský golfový klub, který je partnerem projektu Se školou na golf, vychází mladým golfistům vstříc a od letošního klubu zavedl novinku, klubové členství pro mládež bez vstupních poplatků.

Co rodiče dětí?

Rodiče mohou čas dětských tréninků prožít aktivně, máme pro ně připraven dostatek holí, vyzkoušet golf si zde může každý.

Co dalšího se v Zámeckém golf. klubu připravuje?

Na období prázdnin jsou připraveny populární příměstské sportovní tábory, s pestrou sportovní náplní golf, tenis, kondice, míčové hry a relax v aquaparku. Pravidelně se v klubu konají také dny otevřených dveří, kdy jsou novým zájemcům k dispozici zdarma k vyzkoušení golfové hole, míčky, i zkušení trenéři, kteří ochotně zasvětí do tajů golfu všechny zájemce.

Několik fotografií jsme umístili do naší galerie.