Obvodní kolo recitační soutěže

I v letošním roce se naši žáci zúčastnili obvodního kola recitační soutěže. Konalo se 4. března 2016 v Domě dětí a mládeže na ulici Marie Majerové v Ostravě – Porubě.

Naše nejmladší recitátory reprezentovali Valinka Bendová z 2.A a Adam Olšaník z 3.A. Byli velmi šikovní a Adam se dokonce umístil na třetím místě a postupuje do městského kola, které se koná 18. března. V kategorii 4. a 5. tříd recitovaly Terezka Dostalová a Anička Kulatá z 5.A. Moc se jim to povedlo, ale měly zde konkurentky z řad jejich kamarádek z divadelního souboru, a tak se neumístily. Největší konkurence však byla v kategorii 6. a 7. tříd. Velké množství recitátorů, z nichž mnoho už prošlo několika soutěžemi, způsobilo, že pěkné výkony Silvie Kováčové ze 7.B a Lukáše Sopčáka ze 6.B nebyly oceněny. Tréma, nabytí zkušeností, motivace k dalšímu soutěžení, to byla slova, jimiž Lukáš a Silvie hodnotili tuto soutěž. V kategorii nejstarších recitátorů 8. a 9. tříd soutěžily dvě Katky – Kolaříková a Peterková. Katka Peterková se umístila na třetím místě a půjde se podívat na další kolo jako náhradnice.

Myslím, že všichni pozorně sledovali výkony svých konkurentů, uvědomili si, co by mohli zlepšit na svých výkonech a jistě se budou těšit na příští ročník soutěže. K umístění gratulujeme a děkujeme všem za svědomitou přípravu a účast. Adámkovi budeme držet palce v dalším kole.

Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Michaela Homolová