Obvodní kolo recitační soutěže

Letošní obvodní kolo recitační soutěže se konalo 11.března 2022 v Domě dětí a mládeže na ulici Marie Majerové v Ostravě – Porubě.

Naše nejmladší recitátory reprezentovali Felície Schmidtová z 2.A a Honzík Dupák z 3.A. Byli velmi šikovní, ale na předních místech se neumístili. V kategorii 4. a 5. tříd recitovali Klára Kantorová ze 4.A a Max Matyska z 5.A. Moc se jim to povedlo, Max byl velmi originální, ale měli zde velké konkurenty, a tak se neumístili. Velký favorit byl i v kategorii, ve které recitovali Alex Recman a Ema Růčková ze 7.A. Přesto se Emě povedlo, že se umístila hned za oním favoritem na 2. místě a postupuje do městského kola, které se koná 25. března 2022. Alex přednášel také výborně a porota ho odměnila třetím místem. Je tedy náhradníkem do dalšího kola. Největší konkurence však byla v kategorii 8. a 9. tříd. Výkony všech recitujících byly velmi vyzrálé. Působivě recitovaly i naše dívky – Ella Matysková (8.A) a Natálie Kociánová (9.A). Přesto porota ocenila jiné přednášející.

V každé kategorii soutěžilo 13 recitátorů. Všichni naši přednášející pozorně sledovali vystoupení svých konkurentů a uvědomili si, co by mohli zlepšit na svých výkonech. Porota možná měla jiný názor na některá vystoupení než my, rádi bychom se viděli na stupních vítězů víckrát. Některé soutěžící děti recitovaly básně, které se k nim moc nehodily. Naši recitátoři působili přirozeně a příjemně a jistě se nenechají odradit zdánlivým neúspěchem a budou se těšit na příští ročník soutěže.

Děkujeme všem za svědomitou přípravu a účast. Emě gratulujeme a budeme jí držet palce v dalším kole.

Pár fotografií najdete v galerii.