Mezinárodní projekt LET´S SING ORATORIO MUSIC proběhl úspěšně

V neděli 5. 12. 2021 proběhla ve Slezském divadle Opava slavnostní premiéra oratoria Josepha Haydna „Stvoření světa“. Jedním z účinkujících byl Dětský pěvecký sbor Muzika se Základní školy Josefa Valčíka 4411 v Ostravě – Porubě pod vedením Mgr. Lenky Roupové a Mgr. Pavly Dědičové. Děti se zhostily sborových částí oratoria opravdu se ctí. Předvedly vynikající výkon, který byl oceněn dlohotrvajícím potleskem. Mladí sboristé tak doplnili výborné výkony mladých sólistů – vítězů pěvecké soutěže duchovní hudby Consorso Internationale Musica Sacra 2020 v Římě.

Pod taktovkou italského dirigenta Fabrizia Da Rose a režijního zpracování Ilji Racka tak bylo předvedeno toto fenomenální dílo, které i díky scénografii Dany Hávové zaujme všechny generace posluchačů a diváků. Další reprízy proběhly také v dalších prosincových dnech a ještě nás čekají 2 představení v lednu 2022 (4. 1. 2022 v 19. 00 hodin a 15. 1. 2022 v 18.00)

Jsme velmi rádi, že naši žáci se projektu účastnili a mohli být přítomni tak velkému hudebnímu dílu.

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii a videa ze zkoušek na našem Youtube kanálu: https://youtube.com/playlist?list=PLLPBvTUwDmBGh5COex79HXaKp70b7pTLs