Makerspace dílna

Žáci 3. B a 4. B prožili na počátku května úžasné dopoledne v makerspace dílně ve studentském centru Moravskoslezské vědecké knihovny.
Zkusili si spolu programování ozobotů pomocí barevných fixů. Tito malí robůtci plnili příkazy dětí a jezdili po vyznačených cestách, měnili rychlost i směr nebo se točili v piruetách a tornádech dle použité kombinace barev. Pomocí senzorů žáci měřili decibely svých hlasových projevů. Vyzkoušeli si práci s legoroboty, které ovládali pomocí tabletů. Nejen že roboti v podobě bagru, Wallieho nebo kočky jezdili v přikázaném směru a rychlosti, ale také tančili, zpívali, cvičili, mňoukali, zvedali končetiny nebo pozdravili.
Nejoblíbenějšími se staly Sphero robotické koule, vybavené gyroskopem, akcelerometrem a barevnými LED světly, které navzdory své malé velikosti všechny překvapily tím, co všechno umí. Jakmile děti pochopily princip jejich ovládání, stavěly překážkové dráhy a bludiště a závodily, kdo projede danou trasu nejrychleji.
Během dopoledne děti trochu prozkoumaly svět robotiky a odnesly si spoustu zkušeností i zážitků a určitě se těší na další vydařenou akci.

Fotky najdete v galerii.