Let the World Come to You – Asterix, Obelix a 2. místo

Dne 3.2. se žáci 9. ročníku – Petra Marethová, Matěj Tomeček a Jan Grománek – pod vedením p. uč. Miroslavy Dudové a za pomoci p. uč. Hany Gábové zúčastnili anglické prezentační soutěže Let the World Come to You, kterou každoročně pořádá 1st International School of Ostrava.

Letošní témata se týkala superhrdinů. Úkolem soutěžích bylo v poměrně krátké čase předvést předem připravenou prezentaci na dané téma, představit svou školu a odpovědět na zvídavé otázky poroty. To vše pouze v angličtině. V porotě jako každý rok zasedli zástupci Britského centra, 1st International School of Ostrava, Amerického centra a Wichterlova gymnázia, vesměs se jednalo o rodilé mluvčí.

Naše škola dostala téma Asterix a Obelix. I když na první pohled vše vypadalo jednoduše, opak byl pravdou. Nikdo ze soutěžního týmu netušil, co vše tyto dvě postavičky skrývají.

Od latiny, jazykových hříček, přes historické události až k satelitům. Naši žáci se úspěšně poprali nejen se spoustou nových informací, ale také s novými anglickými a latinskými výrazy. Zvládli rozhovor s porotci a domů si odvezli vynikající 2. místo.

O tom, že toto umístění není náhodné a že kvalita jazykové výuky na naší škole je na velmi dobré úrovni svědčí bilance našich úspěchů v této soutěži za poslední čtyři roky: 2011 – 3. místo, 2012 – 1. místo, 2013 – 2. místo a 2014 – 2. místo. Velký podíl na úspěchu našich žáků má také školní sbor, kde se děti učí nebát se vystupovat a pohybovat na pódiu.

Fotografie si můžete prohlédnou ZDE.