Den zdraví na Střední škole zdravotnické v Ostravě-Vítkovicích

Naši čtvrťáci se už podruhé zúčastnili akce Den zdraví, kterou organizuje Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Ostrava, p.o.

Děti si během dopoledne prošly různá stanoviště, jako by procházely odděleními v nemocnici. Věnovali se jim studenti střední školy a učitelé. Žáci měli možnost nakouknout také do sanitky s její posádkou a zjistit, jak se tam zachraňuje život. Byli mimo jiné i svědky ukázky, jak pracují policisté se psy.

Čtvrťáci nebyli jen diváky, ale prakticky si osahali, co je třeba dělat při záchraně života, seznámili se s tím, co se odehrává na traumatologii nebo jak se nejlépe starat o zuby. Prověřili si svůj zrak, jak si umí umýt ruce. Zjistili také to, že pohyb, relaxace a bylinky jsou pro zdraví těla i ducha užitečné a důležité.

Jako pacienty měly děti své miláčky, plyšáky. Měly si vybrat takového, kterému mohou obvázat končetiny a vejde se jim do batůžku. Díky svému kamarádovi, kterého ošetřovali, si osvojovali, jak nejlépe obvázat různá zranění a co v případě nehody dělat.

Žáci si odnesli mnoho odměn a zážitků. Těšíme se, že se příště budeme moci Dne zdraví opět zúčastnit. Akce je skvěle zorganizovaná a je radost za studenty a jejich učiteli jezdit.