Beseda se spisovatelem Jiřím Šanderou

V pátek 11. 11. navštívil naši školní knihovnu a žáky prvního stupně pan spisovatel Jiří Šandera, rodák z okresu Blansko, který miloval už od dětství knihy. Impulsem k napsání jeho první knihy byly až jeho vlastní děti. Jeho první pohádkový příběh vznikl na zahradě v houpací síti. Ocenění za povídku „Jak šel Pár facek do školy“ v soutěži Řehečská slepice v roce 2003 Jiřího Šanderu motivovalo proměnit jeho rukopisy v knihu. Momentálně má spisovatel na kontě 11 dětských knih pro děti předškolního i školního věku.

Během besedy Jiří Šandera dětem představil některé ze svých knih a popovídal jim o svém spisovatelském životě. Pro menší děti připravil hádanky, poznávání písmenek a předčítal jim ze svých knih. Starší děti si říkaly: „Naše třídní je mimozemšťan!“ a ze stejnojmenné knihy si vyslechly ukázku. Spisovatel je zapojil do diskuse, ptal se na jejich názory a nápady.
Na konci besedy proběhla menší autogramiáda, kdy se pan Šandera podepsal některým dětem do právě zakoupené knihy.
Z pana spisovatele sršela po celou dobu dobrá nálada a optimismus a byla to opravdu velmi příjemná, poutavá a hlavně zábavná beseda.