Poděkování končícímu řediteli základní školy Antonínu Dohnalovi

Na zasedání Zastupitelstva městského obvodu Poruba starostka Lucie Baránková Vilamová poděkovala za dlouholetou pedagogickou činnost končícímu řediteli základní školy na ulici Josefa Valčíka Antonínu Dohnalovi. Ten pracuje ve školství už jednačtyřicet let, posledních třicet právě jako ředitel školy. Jeho rukama prošlo několik generací porubských žáků.

„Pan ředitel dokázal vybudovat školu, která je ve výsledcích šetření klimatu školy nejen oblíbená rodiči, ale je i odbornými pracovníky hodnocena jako nadprůměrná. Pan ředitel má přirozenou autoritu, je velmi komunikativní, vždy plný pozitivní energie, empatický a vstřícný. Dokázal vytvořit kvalifikovaný tým kolegů, který skvěle funguje, sdílí své zkušenosti, navzájem se inspiruje a významnou měrou přispívá ke zlepšování klimatu školy, kde panuje důvěra, vzájemná úcta a souznění. Každý, kdo do školy zavítá, potvrdí, že zde panuje dobrá atmosféra. A to není nikdy samozřejmost,“ poděkovala Antonínu Dohnalovi starostka městského obvodu Poruba Lucie Baránková Vilamová.
K poděkování se přidáváme i my a připojujeme i vzkaz jeho kolegů, kteří s ním dlouhodobě pracovali a pracují.
„Ač nejdéle sloužící ředitel školy v Porubě…, VŽDY vedl školu demokraticky, VŽDY k nám měl lidský přístup a snažil se o naši spokojenost, VŽDY se k problémům stavěl zodpovědně a hledal a nalézal konstruktivní řešení, VŽDY, když nám bylo tak nějak ouzko, mohli jsme se na něj s důvěrou obrátit, VŽDY měl pro nás tolik důležitý smysl pro humor a zdravý nadhled.“

Děkujeme, pane řediteli.