Na statku u vodníka

Během pátečního slunného dopoledne 7. čevna se třída prvňáků z béčka vydala na svůj první školní výlet. Společně s paní učitelkou jeli vlakem až do Lhoty u Opavy a do zdejšího Mlýna u vodníka Slámy, který se v posledních letech těší velké návštěvnosti hlavně díky aktivitám, které jeho areál nabízí.

Třída měla už předem domluvený program se zvířaty, a tak je po příjezdu už čekala místní chovatelka, která má na starost stáje a také programy pro děti. Pro třídu bylo nachystáno 8 poníků, aby si děti ve dvojici vždy jednoho vypůjčily. Každá dvojice se svým poníkem mohla vyjít na procházku a na pastvu a následně ho vykartáčovat a učesat. Česání copánků se líbilo hlavně dívkám, které na poníky napletly copy nebo legrační palmičky.

Po hodinovém pobytu u poníků se třída společně setkala u jednoho stolu a užívala si piknik, který připravila paní učitelka, aby tak poděkovala všem dětem za jejich práci a píli během prvního školního roku. Všechny děti měly velký zážitek jak z jízdy vlakem, pro některé to byla premiéra, tak z programu, který si pro ně lidé v areálu moc hezky připravili.

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.