Sbor Rolnička vystoupil dne 14.6. u Krevního centra v Ostravě Porubě u příležitosti Dne krve. Pár fotografií najdete v galerii.

fb img 1497861975844

Návštěva spřátelené školy z Ústí nad Orlicí

V polovině května navštívil pěvecký sbor Muzika naše kamarády z pěveckého sboru Zlatý klíček ze ZŠ Komenského v Ústí nad Orlicí a prožili spolu tři krásné dny plné koncertů, přátelství a zábavy. Na oplátku přicestoval sbor Zlatý klíček na konci května k nám. Žáci se ubytovali v rodinách, uskutečnili dva krásné koncerty, poznávali Ostravu, navštívili planetárium... Na krásné květnové dny budou určitě dlouho vzpomínat. Fotky z koncertu najdete v galerii.

Hledej pramen vody

Žáci 4. A se zúčastnili soutěže Hledej pramen vody, kterou pořádaly Ostravské vodárny a kanalizace. Už od března děti začaly zpracovávat šest úkolů formou průzkumů, odpovídáním na otázky, kreslením a také točením videí. Žáci vymýšleli pohádky a příběhy, rýmovali a zpívali. Po absolvování teoretických úkolů se žáci mohli dostat do finále na Slezskoostravský hrad 2. června 2017. A to se také stalo! Na hradě nás reprezentoval pětičlenný tým složený z žáků 4. A. I když se nedostali na stupně vítězů, odvezli si speciální pohár a ocenění, které se ještě neudělovalo, a to za Kreativní videa.

DSCN1861

Výsledky Matematického klokana 2017

Na naší škole proběhlo školní kolo MATEMATICKÉHO KLOKANA ve čtyřech kategoriích: Cvrček, Klokánek, Benjamin a Kadet. V prvních dvou kategoriích postupují první tři, v ostatních prvních deset soutěžících. Postupují s těmi body, které získali ve školním kole a zařazují se do kola okresního. Konkrétní vyýsledky si můžete prohlédnout zde. Všem postupujícím BLAHOPŘEJEME!

První pomoc na Exilu

27.2. se žáci 8.tříd zúčastnili soutěže První pomoc na Exilu, která se konala na Wichterlově gymnáziu. Své znalosti zde mohli porovnat nejen s žáky základních škol, ale i s žáky z gymnázia. Soutěž byla zaměřena na teoretické znalosti v oblasti první pomoci a praktické dovednosti týkající se obvazové techniky. Naši žáci zvládli ošetřit i velmi realisticky namaskovaná poranění a získali 4. místo. Fotografie naleznete z této akce v naší Galerii.

Školní kolo recitační soutěže

27. až 31. ledna proběhlo školní kolo recitační soutěže.

I. kategorie - 2. a 3. třídy: 1. místo - Valérie Bendová, 2. místo - Veronika Kovalová, 3. místa - Denisa Nespěšná, Alex Recman, Miroslav Pavelka

II. kategorie - 4. a 5. třídy: 1. místo - Apolena Dvořáčková, 2. místo - Nela Broulíková, 3. místa - Adam Slováček, Anežka Dobřanská

III. kategorie - 6. a 7. třídy: 1. místo - Valérie Recmanová, 2. místo - Tereza Dostalová, 3. místa - Aneta Hájková, Miroslav Přeček

IV. kategorie - 8. a 9. třídy: 1. místo - Adéla Jurošková, 2. místo - Markéta Miriam Motyková, 3. místa - Denisa Schulzová, Markéta Prašivková

Recitátoři, kteří se umístili na 1. a 2. místě postupují do obvodního kola, které proběhne 24. února v DDM M. Majerové v Ostravě - Porubě.

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Výsledky Pythagoriády 2016 - 2017

V týdnu od 27.1. do 2.2.2017 proběhlo školní kolo Pythagoriády, které se zúčastnili žáci 5. - 8. ročníku.

Žáci, kteří dosáhli 10 a více bodů:

5. ročník: Goj Jan 14b a Trojková Dominika 13b

6. ročník: Byrtusová Martina 11b

7. ročník: Kocián Ondřej 10b

8. ročník: Kirnig Tomáš 11b, Matýsek Jindřich 11b a Motyka Stanislav 10b

Tito žáci postupují do okresního kola, které proběhne na gymnáziu O. Havlové dne 15.5.2017.

BLAHOPŘEJEME !!!

Fotografie z Vánočního koncertu

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z letošního Vánočního koncertu. Do galerie se dostanete mj. kliknutím na ukázkovou fotografii:

dsc01848

Sosutředění sboru Rolnička 2016 - 2017

7. 11. - 11. 11. 2016 byli žáci 4. a 5. ročníku na pěveckém soustředění sboru Rolnička v penzionu Setina. Fotky najdete v naší galerii.

Soustředění sboru Bambule 2016 - 2017

10. - 14. 10. 2016 proběhlo soustředění pěveckého sboru Bambule na chatě Svoboda na Ostravici. Zpěváčci druhého a třetího ročníku převážnou část dne zpívali. Během pobytu zažili také další příjemné aktivity. Fotografie jsme umístili do galerie.

Barevný podzim

V pátek 16. 10. 2015 proběhlo školní kolo výtvarné soutěže Barevný podzim. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií. Práce nejlepších tří žáků byly zaslány do oblastní výtvarné soutěže, kterou pořádá Dům dětí a mládeže Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Fotografie prací si můžete prohlédnout v galerii.

dscn2885

Sportovní den ve FAJNE

Dne 9.11. se ve SC Fajne uskutečnil další sportovní den pro žáky 7.A, 8.A,B a 9.A,B. Žáci si pořádně protáhli svá těla při kruhovém tréninku, badmintonu a při squashi. Vítězná třída vyhrála peněžní poukázky do sportovního obchodu, nejlepší jednotlivci pak obdrželi drobné upomínkové předměty.

Tato zdařilá akce se všem dětem opět velmi líbila.