EU

Matyáš Banar - pamětní list

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

Dne 14. 6. se Matyáš Banar ze 4. C zúčastnil setkání starosty městského obvodu Poruba s úspěšnými žáky základních a středních škol, kteří vzorně reprezentovali městský obvod Poruba. Matyášovi byl při této příležitosti předán pamětní list, který mu byl udělen za reprezentaci v žákovské konferenci Envitalent, kde představil prezentaci s názvem Pozorování křečíků džungarských.

banar pametni list

Soutěž Origin

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

Ve čtvrtek 8. června 2017 proběhlo v Ostravě finále digitální fotografie - soutěž ORIGIN. Naši školu reprezentovala také letos Mgr. Jana Kadlčíková. Za příspěvek ze své autorské dílny  Badatelský den získala 2. místo. Soutěž se konala v rámci konference Digitální škola dneška. Fotografie jsou umístěny v galerii.

Atlas ohrožených druhů permoníků

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

V pondělí 12. 6. 2017 jeli zástupci třídy 5. A s třídní učitelkou do Prahy. V Černínském paláci na Ministerstvu vnitra převzali diplom za 1. místo ve výtvarné soutěži a diplom za 1. místo v literární soutěži. Soutěž byla zaměřena na propagaci regionu. Žáci zvítězili s kolektivní prací Atlas ohrožených druhů permoníků na Ostravsku. Blahopřejeme. Práce najdete v galerii.

p1110780

Atletická olympiáda

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

Ve středu 7.června se konala ve sportovním areálu při ZŠ Porubská 832 atletická olympiáda porubských škol žáků 1.-5.tříd. Žáci soutěžili v těchto disciplínách: běh 50m, běh 300m nebo 600m, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Naší malí atleti podali výborné výkony a vzorně reprezentovali naši školu. Získali jsme celkem 8 medailí.

Medailová umístění žáků: 1.místo: Dominik Toráč (2.B) – hod kriketovým míčkem, 2.místo: Stela Banarová (1.B) - běh 300m, Václav Přeček (1.B) - skok daleký, Denisa Vaňová (3.B )- hod kriketovým míčkem, Dagmar Ztratilová (4.C) - běh 600m, Vojtěch Švigost (4.A) - hod kriketovým míčkem, 3.místo: Hynek Svoboda (2.B) – běh 600m, Ondřej Skupeň (4.C) – běh 60m

Všem žákům gratulujeme.

Několik fotografií najdete v galerii.

Výtvarná soutěž zaměřená na bezpečnost dětí v silničním provozu

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

Žáci 5.A, 3.A a 2.A se zúčastnili výtvarné soutěže zaměřené na bezpečnost dětí v silničním provozu. Děti tvořily návrh na reflexní samolepku - bludičku. Vítězem soutěže se stala Magdaléna Blahutová, která získala 1.místo a současně označení TOP obrázek. Bludička naší Majdy byla výrobcem vybrána a rozšíří řady reflexních ochranných prvků pro děti. Druhé místo získala Kristýnka z 5.A a třetí místo obsadila se svou bludičkou Terezka z 3.A. Ostatní soutěžící získali diplom za účast a malé odměny ve formě reflexních ochranných prvků. Blahopřejeme!

Soutěž v poskytování první pomoci

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

Ve dnech 26. a 27. května 2017 se ve Velkých Losinách utkalo šest žáků z 5. B v soutěži v poskytování první pomoci s páťáky z celé republiky. Soutěž se skládala ze dvou částí. V první, odehrávající se v noci za svitu čelovek, měly děti za úkol pomocí lavinových vyhledávačů vyhledat v lese zasypané osoby a resuscitovat je. V úloze denní bylo připraveno pět stanovišť zdravotnických a tři technické. Stanoviště byla velmi náročná, nechyběla autonehoda, použití defibrilátoru či například ruka propíchnutá šroubovákem. Děti se se vším popraly se ctí a mám velkou radost, že Terezka Mikendová a Saša Novotná obsadily v noční úloze 1. místo. Moc gratuluji a na fotografie se můžete podívat v galerii. Helena Mihálová, Mgr.

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

Žáci naší školy se 28. dubna zúčastnili obvodního kola "Dopravní soutěže mladých cyklistů", které se konalo na ZŠ Ostrava - Svinov. Soutěž měla tři části. Část teoretickou - test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, část praktickou - jízda zručnosti na kole a zásady poskytování první pomoci. Družstvo mladších žáků ve složení Tereza Petříková, Karolína Tvardíková, Matěj Bochenek a Filip Kreis se umístilo na šestém místě. Družstvo starších žáků ve složení Tereza Pavlíčková, Nikol Dehtjarova, Jiří Šindler a Vít Ondroušek se umístilo na krásném třetím místě a postoupilo do městského kola této soutěže. V městském kole nahradila Nikol Dehtjarovou Markéta Motyková a družstvo skončilo na 6. místě.

Fotografie najdete v galerii.

Náš svět

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

V pátek 12. 5. převzali zástupci páté třídy s Mgr. Janou Kadlčíkovou čestné uznání, které získali v celostátní soutěži Náš svět. Tuto soutěž organizuje národní institut vzdělávání v Praze. Třída zvítězila v kategorii kolektivní práce v literární tvorbě. Slavnostní vyhlášení s předáním cen bylo v Praze na veletrhu Svět knihy. Blahopřejeme. Fotografie najdete v Galerii.

Úspěch 5. B v soutěži v českém jazyce

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

Ve čtvrtek 4. května 2017 se Saša Novotná, Terezka Mikendová a Raďa Hrůza z 5. B vydali zkusit štěstí v soutěži "Hry s příslovími", kterou pořádala Základní škola A. Hrdličky z Ostravy - Poruby. Soutěž nebyla vůbec jednoduchá, žáci museli prokázat nejen znalosti českých přísloví, ale museli se i poprat i s jazykovým rozborem a všeobecnými znalostmi. Naši žáci byli skvělí a první místo jim uniklo jen o 1 a půl bodu. Blahopřejeme! Na fotografie se můžete podívat v galerii. Mgr. Helena Mihálová

Naši zdravotníci opět první!

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

Ve středu 3. května 2017 bojovaly děti nejen ze zdravotnického kroužku naší školy o postup do krajského kola soutěže hlídek mladých zdravotníků. Prokázaly skvělou připravenost, nezalekly se namaskovaných poranění a prokázaly, že do krajského kola právem patří. Nesmíme zapomenout i naše ostatní družstva, která skončila hned v jejich závěsu a k tomu jim srdečně blahopřejeme! Na fotografie se můžete podívat v galerii. Mgr. Helena Mihálová a Mgr. Dagmar Ježíková.

Evropa ve škole

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

Žáci pátého a čtvrtého ročníku se zúčastnili výtvarné a literární soutěže Evropa ve škole. V krajském kole zvítězila v literární části Bára Urbánková. Blahopřejeme k 1. místu.

Matematická soutěž Pangea 2017

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

Žáci pátého ročníku naší školy se zúčastnili matematické soutěže Pangea 2017. V rámci České republiky soutěžilo 8 333 žáků základních škol a víceletých gymnázií. Naším nejúspěšnějším řešitelem byl Jan Goj. Obsadil ve velké konkurenci 78 místo v republice, v rámci Moravskoslezského kraje byl 6. Blahopřejeme.

njm9rb68743

Recitační soutěž - postupujeme dále !

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

V městském kole recitační soutěže vyhrála Valerie Recmanová (7. A) svou kategorii, a přímo tak postupuje do krajského kola. Tereza Dostalová (6.A) se umístila na úžasném 3. místě a jde do krajského kola jako náhradnice. Moc gratulujeme a držíme palce do dalšího kola!!!

Okresní kolo v házené

Kategorie: Naše úspěchy
AddThis Social Bookmark Button

23.7. 2017 se naše škola zúčastnila okresního kola v házené, které se uskutečnilo v Polance nad Odrou. Zde naše děvčata záskala 1. místo a postoupila do krajského kola, které se uskutečnilo 22.3.2017 v Kopřivnici. Tam naše družstvo po odehrání těžkých zápasů a po nesmírném nasazení získalo krásné a postupové 1. místo. Tímto výsledkem se děvčata probojovala do kola republikového, které se usktueční 4.4.2017 v Olomouci.

Balhopřejeme!!!

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.
Free Joomla Templates designed by Web Hosting Top